Ślub w stylu „Eko – chic”


Opublikowano: 27 grudnia, 2015


Ślub eko

Każdy z nas ma inne wyobrażenie na temat ślubu idealnego. Jedni cenią prostotę, inni elegancję i wyrafinowanie. Dziś coś dla miłośników stylu eko. Być może i Was natchnie do ślubu w takim właśnie naturalnym klimacie.


Państwo Młodzi organizując swój ślub i wesele skupiają się na tym, aby były one niepowtarzalne, oryginalne, a przede wszystkim chcą zaskoczyć swoich gości. Dlatego nie bez powodu w światowych trendach ślubnych pojawiają się coraz nowsze i nieprzeciętne pomysły na weselne dekoracje.  Jednym z nich jest “eko – chic”, czyli coś dla osób żyjących w zgodzie z naturą. Ekologia nie jest pięciominutowym kaprysem, to styl życia, który daje radość i spokój sumienia. Dlatego warto wykorzystać ekologiczne motywy na swoim weselu. Pokażcie gościom, jak ważne jest dla Was życie
w zgodzie z naturą, jak proste i przyjemne może być dbanie o nią nawet w chwilach takich jak ta. Zorganizujcie eko – wesele. Do dzieła!

Eko wesele to idealne rozwiązanie dla par, które cenią i szanują środowisko naturalne każdego dnia. To również ciekawa propozycja dla osób lubiących proste, organiczne dekoracje, spokojne barwy i nietuzinkowe rozwiązania – pomysłów jest mnóstwo! Zapraszamy do czerpania inspiracji z naszych podpowiedzi na eko – wesele.

Eko – zasady

Osoby planujące eko – wesele stoją przed nie lada wyzwaniem. Muszą zadbać o każdy szczegół na swym przyjęciu. Od wyglądu Panny Młodej, jej sukienki, biżuterii,  przez obrączki, zaproszenia, menu, na dekoracjach sali kończąc.

Eko – papeteria

Kobieta może wybrać lnianą, jedwabną lub bawełnianą, lekką  i zwiewną, a w ręku trzymać bukiet z polnych kwiatów. Miejsca przy stole gościom wskazywać mogą winietki wykonane z eko – papieru umiejscowione np.: w zielonym jabłuszku. Również zaproszenia warto zamówić wykonane z papieru z recyklingu. Zamiast klasycznej – satynowej wstążki, która nadaje charakteru zaproszeniom, można wybrać naturalny lniany sznurek.

Eko – menu

Planując ekologiczne przyjęcie, warto zadbać o odpowiednie miejsce i menu weselne. Popularne wśród Państwa Młodych stały się ostatnio ogrody, parki, łąki, restauracja w budynku z drewnianych bali, a nawet lasy. Ciekawym pomysłem jest również weselne menu, w którym  znajdować się powinny potrawy przyrządzone z ekologicznych składników – najlepiej z okolicznych hodowli. A zamiast kolorowych i sztucznych napojów – domowy kompot ze świeżych owoców. A w tle brzmi akustyczna muzyka, podkreślająca klimat uroczystości. Brzmi zachęcająco, prawda?

Eko – dekoracje

Nieodłączną częścią każdego przyjęcia weselnego jest dekoracja, która pełni bardzo istotną rolę – nadaje szczególnego charakteru uroczystości. W przypadku eko – wesela ważne, by elementy ozdobne utrzymane były w barwach ziemi – brązach, szarościach, bielach i zieleniach. Ważną kwestią w wyborze ozdób jest wykorzystanie detali, które podlegają recyklingowi. Warto, a nawet trzeba użyć możliwie jak najwięcej materiałów pochodzenia naturalnego bądź z odzysku. Butelki i słoiki mogą posłużyć jako wazoniki bądź świeczniki. Korki od wina, tekturowe wycinanki, świeczki z naturalnego lub pszczelego wosku, lampy naftowe, lniane obrusy, jadalna zastawa ze skorup arbuza lub dyni, czy też oryginalne talerze z liści tropikalnych to świetne rozwiązania. W świecie natury znajdziemy wiele inspiracji: wykorzystajmy zatem korę, drewno, suche gałązki czy mech. Najważniejsze, by czerpać z natury, ale jej nie niszczyć.

Zaproszenia ślubne

Winietki eko na stół

Zaproszenia eko

Zaproszenia EKO - Ez-P 001

page

kkk

Zaproszenie na ślub EKO Ez-P 004

Winietki na stół

Winietki ekologiczne na piku Ew-PP 002

Zaproszenia EKO na ślub Ez-P 005

Ślub eko

Ślub w stylu eko

IMG_1253

Zaprosznie Ekologiczne na ślub Ez-P 002

Zaproszenia ślubne (2)

Zaprosznie na ślub kolekcja EKO Ez-P 005

Winietki ekologiczne na stół Ew-P 007

Wpis powstał przy współpracy z blogiem LightDay – www.lightday.pl